Nilda Mühendislik, Yapı ve Peyzaj


İçeriğe git

GENEL BİLGİLER

SEKTÖRLER > NİLDA PEYZAJ

Doğaya duyulan özlem, günümüzde, şehir yaşamında oldukça farklı alışkanlıkları da birlikte getirmiştir. Çevre düzenleme, güzel bahçeler oluşturma büyük önem kazanmıştır. Çevre düzenleme, yüzeysel olarak düşünüldüğünde basit görünse de göz önünde bulundurulması gereken bir çok şey vardır. Güzel bir bahçe oluşturmak, başlı başına bir uzmanlık alanıdır. Peyzaj mimarları, başarılı bir bahçe oluşturmak için bir çok kriteri göz önünde bulundururlar. Çünkü, çevre düzenleme, sadece arazi üzerindeki ağaçların, çalıların ve bitkilerin yerleştirilmesi değil, insanlara hoş duygular verecek şekilde arazinin bilinçli bir şekilde düzenlenmesi yani bir sanattır.

PEYZAJ; canlılara ait yaşam alanlarının, doğal kaynakları etkin ve akılcı bir şekilde kullanmak suretiyle biyoçeşitlilik ve sürdürülebilirlik ilkesi doğrultusunda doğal, kültürel, estetik, fonksiyonel biçimde planlaması ve düzenlenmesi sanatıdır. Ya da başka bir ifadeyle; çevre içinde yer alan çeşitli karakterdeki doğal ve kültürel elemanların, estetik ve fonksiyonel bir şekilde bir araya getirilip düzenlenmesi sanatıdır.Buradan anlaşılacağı üzere peyzaj sadece bitki düzenleme değil, aynı zamanda bitkilerin devamlılığını sağlamak için sulama sistemlerinin, görsel ve fonksiyonelliği sağlayabilmek için aydınlatma ve sert zemin düzenlemelerinin bir bütün halinde düşünülüp uygulanarak yeni bir mekan oluşturulmasıdır.

Aslında peyzaj sözcüğü manzara ya da daha doğrusu kır manzarası, kır resmi anlamında, Fransızcadan alınan resim ve fotoğraf sanatına ait bir terimdir. Uygulama alanı zamanla genişleyerek, bir bahçeden çok büyük, birçok bahçeleri, yerleşim alanlarını, korulukları, kırsal alanları içine alacak kadar büyük doğa parçalarının düzenlenmesinden, kent planlama branşına kadar dayanmıştır.

Peyzaj çalışmaları aşamaları şu şekilde ilerlemektedir.

Müşterilerimizden gelen talep doğrultusunda öncelikle çalışma yapılacak alan incelenir, gerekli teknik ölçümler yapılr.
Daha sonra müşterilere görsel sunum amacıyla proje hazırlanır. Detay projeler ücrete tabi olup, 2D projeler ve taslak projeler ücretsizdir.

Bu aşamadan sonra keşif ve metraj firmamızca çıkarılarak nihai teklif aşamasına gelir ve müşterilerimizn değerlendirmesine bırakılır.
Müşterilerimizin onayı doğrultusunda kesin sözleşme hazırlanır. Ödeme planı oluşturulur. Daha sonra gerekli malzemeler tedarik edilerek işe başlanır. Proje doğrultusunda işler yürütülür.

Firmamız zamanında teslim edemediği işler için %5 aylık gecikme ödemektedir. Yapmış olduğumuz işlerde 1 yıl süre ile işçilik hatalarına karşı, 2 yıl süreyle de malzeme hatalarına karşı garanti verilmektedir.

E:\nildawebsitesi\banner-logo\flower show 2011 istanbul.jpg
Error File Open ErrorFLOWER SHOW 2011 FUARINDAYDIK...


Nilda Mühendislik, Yapı ve Peyzaj Hizmetleri tarafından FLOWER SHOW TURKEY 2011 fuarında yapılan inceleme ve görüşmelerde sektörün genel problemleri değerlendirilmiş, yeni ürün ve hizmetler konusunda çeşitli firmalarla işbirliği yapılmasına karar verilmiştir. Ayrıca fidan üreticileri ile çeşitli görüşmeler yapılmıştır. Fuarın bitki fuarı olması nedeniyle son derece renkli görsel bitki türleri ile fuar alanı da aynı canlılığa kavuşmuştur.

Nilda fuar, etkinlik ve organizasyonlara katılarak sektöründeki güncel gelişmeleri takip etmekte, fikir alışverişinde bulunmakta ve çeşitli firmalarla işbirliği yoluna gitmektedir.

Fuardan görüntüler ve detaylı bilgi için www.ifm.com.tr adresini inceleyebilirsiniz.

ANA SAYFA | KURUMSAL | SEKTÖRLER | ÜRÜNLERİMİZ | İLETİŞİM | REFERANSLAR | Site Haritası


İçeriğe geri dön | Ana menuya dön